.

גלי 5 פעולות שאת יכולה לעשות כדי לעזור לילד שלך להתחיל את כיתה א' בהרגשה בטוחה יותר

את יכולה !

באמצעות המדריך "5 השלבים להכנת ילדך לכיתה א'", 

להיות בטוחה שאת עושה כל מה שנדרש ממך כדי שילדך יעלה

לכיתה א' בטוח בעצמו ומוכן לקראת הבאות.


ילד שמוכן לכיתה א' פנוי ורוצה ללמוד!

אין ילד שדומה לחברו אבל כולם דומים ברצון ובסקרנות ללמוד.

כל הילדים רוצים להצליח וכולם הכי הכי רוצים שהגדולים יהיו גאים בהם, כולם רוצים להרגיש שהם: "יחיד ומיוחד"

 בואי תגלי בעזרת 5 פעולות איך את ממקדת את עצמך: איך לעזור לילדך להתכונן לכיתה א'  שלב בו הוא פועל במגרש הילדים הבוגרים.


למה חשוב לך לקרוא ולפעול לפי המדריך 5 השלבים להכנת ילדך לכיתה א':

את תעמיקי את ההיכרות שלך עם ילדך כך שתהיי ממוקדת בפעולות שהוא צריך להתחזק ולהתכונן בעזרתן לכיתה א'.

את תדעי להאיר עם זרקור ענק את החוזקות של ילדך כך שהבטחון העצמי שלו יתחזק ומצד שני לתמוך ולעודד אותו במאמציו להשתפר בנקודות בו הוא זקוק להשתפר, מה שיגרום לו לחזק את האמונה הפנימית שלו בעצמו.

את תרגישי עוצמה וסיפוק עצמי שיש לך את היכולת לעזור לילדך בהכנתו למעבר הראשון המשמעותי בחייו, וכל זה בשיתוף פעולה מלא מילדך.

את תוכלי להשתמש במדריך בצורה נוחה, קלה וזמינה : את מקבלת קובץ PDF למייל, להורדה למחשב האישי שלך, לשמירה או להדפסה. את יכולה לקרוא בו בזמנך הפנוי ואחרי משימות היום: עבודה והילדים. תוכלי שוב ושוב לעבור על הפעולות ולהעמיק בהם. 

המדריך כתוב בצורה בהירה ובגובה העיניים, כך שתוכלי ליישם את הפעולות באופן עצמאי בזמן שנוח לך. לכל פעולה יש הסבר ודוגמאות להמחשה.

המדריך מכיל את כל המידע שאיתו את יכולה להתחיל את המוכנות של ילדך לקראת כיתה א', ופורט את המשימה הגדולה למשימות קטנות ואפשריות לך ליישום.למה צריך להתכונן לכיתה א'?

כל הילדים בארץ ובעולם עולים בשלב כזה או אחר לכיתה א', אם כולם עושים את זה, אז מה כל המהומה על מוכנות לכיתה א' ?

גם אנחנו היינו ילדים ואף אחד לא הכין אותנו לכיתה א' והנה שרדנו וגדלנו וסיימנו את שנות לימודינו, למה להתעמק בזה בכלל?

היום מבינים יותר ויותר שיש רצף התפתחותי של הילדים, לא כולם מוכנים באותה מידה מבחינה רגשית, שכלית וגופנית. אנחנו לא רוצים שהילדים שלנו יפעלו ממצב הישרדותי אלא ממקום בטוח ומוכן ובאמת שיהיו פנויים רגשית להכיל את כל המצב החדש והמורכב הזה של כיתה א'.

האחריות למוכנות הילדים היא של מערכת החינוך, גני הילדים ובתי הספר,  למה לקחת מהם את האחריות הזו?

זה נכון, ויש תוכנית שלמה בגני הילדים שמלמדת ומכינה את הילדים לזהות ולהכיר אותיות וצלילים. המוכנות לכיתה א' היא שילוב של כמה תחומים, לא רק הכרת האותיות. יש עוד המון כישורי למידה, כישורים חברתיים, יכולות רגשיות, גופניות ומוטוריות שהילד חייב לתרגל ולשכלל את עצמו בנוסף. ולכן, כדאי להורים לבדוק ולהעמיק איפה ילדו מוכן ואיפה כדאי לאמן.

הנושא הוא באמת רציני, אני לא חושבת שיש לי את הידע והמקצועיות להכין את הילד שלי וגם אין לי את הזמן לזה

הילד שלך עולה לכיתה א' ואת עולה איתו, אם את רוצה  או לא. גם אנחנו ההורים צריכים לשכלל את היכולות ההוריות שלנו בהתאם לילדינו וכדי לדעת איך להוביל את הילד שלנו לשלב הבא נדרש מאיתנו ההורים הכנה והבנה,  מה הוא כולל. כל העולם יכול לעודד את הילד שלנו אבל רק מילה טובה של אבא ואמא באמת יחרטו בליבו כמה הוא טוב באמת, הוא יאמין ויבטח בעצמו.

יש לך את כל הכוח ויכולת להכין את ילדך וזו משימה שיחד עם המדריך: 5 השלבים להכנת ילדך לכיתה א', תוכלי לפעול ולהשיג אותה.

כל ילד עולם ומלואו

אחרי שתי בנות שעלו לכיתה א' והיה בסדר, לא חשבתי שאצטרך לפעול שונה עם ירון, אחיהם הצעיר, אבל ירון הוא ילד מאוד בוגר בנפשו שאוהב ומתחבר לדברים אחרים, הוא ילד פעלתן ונבון מעדיף משחקים בחוץ ועם הרבה אקשיין, בדרך כלל משחק עם חבר אחד או שניים, לא אמצא אותו בתוך המון ילדים. הרעש מאוד מפריע לו. במהלך גן חובה ירון כבר הודיע לי שהוא לא ילך לבית הספר והוא למעשה מפחד ללכת לשם. היה ברור לי מייד שצריך לפעול שונה עם ירון ולהכין אותו למעבר הזה. המדריך "5 השלבים להכנת ילדך לכיתה א'" מיקד אותי וכיוון את פעולותי. כיום (לאחר פורים) ירון שמח ללכת לבית הספר, עברנו תהליך שהילד קיבל בו חיזוקים ותמיכה ואני כאמא שלו קיבלתי כלים איך לעשות את זה, עבור הילד שלי.

שרון נ+3, ראשון לציון

הידיעה עוזרת

אחרי שקראתי את המדריך "5 השלבים להכנת ילדך לכיתה א'" הצלחתי להבין את משמעות המעבר של ביתי הבכורה לכיתה א'. עד אז לא ייחסתי חשיבות גדולה למעבר. אנחנו לא מתמודדים עם קשיים או בעיות בגן. גם אני ובעלי די סמכנו על הגננת שתכין את עדן לבית הספר. בעקבות המדריך הבנו שכדאי שבהקדם נשנה את ההתייחסות בבית לעדן, וניתן לה יותר עצמאות ואחריות ונכין אותה רגשית למעבר, מעצם היותה ביתנו הבכורה אנחנו עוטפים אותה מדי. 

יעל ושי נ+2, רמת גן

להורדת המדריך "5 השלבים להכנת ילדך לכיתה א",
מלאי את פרטייך וקבלי מייד גישה ישירה:

שם *
דואר אלקטרוני *

על המחברת

שמי טובי סלומה ארביב, נשואה ואמא לשלושה ילדים, שמלמדים אותי כל הזמן ובשבילם אני לא מפסיקה לגדול ולהתפתח. עשיתי דרך ארוכה בעצמי כדי להגיע למקום השלם הפנימי ולהיות בעלת יכולת להוביל את ילדיי לחיבור העוצמתי עם יכולותיהם.

עסקתי שנים רבות בתחום השיווק וייעוץ עיסקי לעסקים קטנים, ותמיד בסוף בתהליכי הייעוץ היה מוקד קדום מגילאי הילדות שהיה מוקש ומעכב להתפתחות העיסקית.

כיום, מתוך תשוקה גדולה לתחום ההורות ועם כלים מעולמות השיווק והגישור ועוד הרבה יידע שצברתי עם השנים, אני מדריכה ומלווה הורים לפתח את ההורות שלהם, מתוך עוצמות פנימיות, שלעיתים הן גלויות ולעיתים חבויות.

אני מאמינה שההורה הוא הקרקע שממנו צומח הילד, ממנו יונק את מזונו החומרי והמנטלי. הורה טוב זה הורה שתמיד "מזבל" ו"עודר" את אדמתו ו"מנכש עשבים שוטים", ואני מאמינה שכל אחד יכול!  

.

טובי סלומה ארביב 052-2929738, tovi.arbiv@gmail.com

נוצר באמצעות מערכת רב דף מבית רב מסר

.